top of page
טיולי נשים בארץ ובחו"ל
צפייה בסרטון

אודות כנפי רוח

מסעות התעור- רות

מסעות כנפי רוח הם מסעות בוטיק - אינטימיים בקבוצה קטנה של נשים. זמן לעצמך, מסע פנימה, התחברות לטבע, לשמחת החיים, לרגעים הקטנים. במהלך המסע תעברי חוויה משמעותית באמצעות סדנאות מודעות וכלים נוספים ככתיבה, צילום ועוד.  מסעות שמהם צומחת אחוות נשים שתומכת, מכילה וממשיכה איתך גם כשאת חוזרת ארצה.   

    המסעות מיועדים לנשים שרוצות לצאת לחוויה ייחודית, לקחת זמן לעצמך, זמן לעצירה, זמן להתבוננות, זמן למחשבה שונה, לזווית ראיה אחרת. המרחק מהשגרה והמפגש עם נשים שונות, נותן לנו פרספקטיבה אחרת, קבלה, הכלה ושקט. 

רות רונן

היי! אני  רות רונן בת 42 נשואה ואמא לארבעה ילדים (16, 12, 10 , 6) , יוזמת מפיקה ומלווה את מסעות הנשים בארץ ובעולם, ובעלת תיאטרון הסיפור "רות בארץ הסיפורים", מנחת קבוצות אדלר.

    תמיד כשנסעתי לחו"ל עם המשפחה, נהניתי אבל רציתי להישאר במקומות האלה לעוד כמה ימים לבד, הייתי מפנטזת שאני נשארת בשקט במקומות האלה, עם ספר טוב, כותבת יומן, מטיילת בבוקר,   קמה בזמן שלי, מבלי שהילדים סביבי ומבלי שאני צריכה לטפל באף אחד.. העובדה שאני אוהבת לטייל, אוהבת הפתעות, אוהבת להיות עם נשים, מאמינה בכוח קבוצתי ככוח טיפולי, יצרה את הרצון להוציא מסעות  כאלו. 

    המטרה שלי במסעות, ליצור חוויה מנתקת של כמה ימים עם נופים קסומים, זמן לעצמנו, חיבור לטבע ולפשטות, בשילוב עם  תנאים מפנקים :  לנות  בוילה בוטיק מיוחדת בכפר, אוכלות במסעדות כל יום, מגיעות למקומות מעניינים  ומסקרנים, וחוות את הכוח של המפגש נשי, מסע קבוצתי מעצים של נשים.

    אני אשה ילדה  מאוד אופטימית, עם שמחת חיים שגיליתי שהיא סוחפת ומדבקת,  ועם חוש משחק וחוש הומור בנוסף העובדה שאני מגיעה מעולם הילדים, עוזרת לי מאוד לחיות את הכאן ועכשיו.. הטיול מלא בצחוק מתגלגל, תוך ארבעה ימים יש לנו כבר קוד שפה משלנו שרק אנחנו נבין, רוקדות באמצע שדה חמניות ופשוט משוחררות ואוהבות את החיים ואת עצמינו.

איך הכל התחיל?

לפני שמונה שנים, כשאמא שלי חלתה בסרטן בלבלב ומאישה בריאה, נפטרה תוך שמונה חודשים , הבנתי עד כמה החיים שלנו קצרים, שכדאי ליהנות מהעולם הזה,ופשוט לחיות, להגשים חלומות, לשים את הפחד בצד להעז ולשאול כל יום , האם טוב לי במקום שאני נמצאת בו.
בעקבות כך , עזבתי  עבודה מסודרת ונוחה כמנהלת פרויקט במרכז פרס לשלום והחלטתי להגשים חלום. אהבתי לסיפורים, משחק וילדים, והעובדה שהייתי אמא צעירה לילד בן שלוש וזה היה כל עולמי, הובילו אותי לפתוח עסק של הצגות לילדים ושעות סיפור בספריות, גני ילדים וימי הולדת, אשר התפתח תוך שנתיים לעסק עם  מפעילות ( רות בארץ הסיפורים). 
    כעבור שמונה שנים בתחום הילדים והשמחה, בעקבות החיפוש המתמיד והעובדה שהילדים קצת גדלו..  וגם אני,  התחלתי ללמוד  במכון אדלר, למדה הנחיית קבוצות, קורס מודעות  והבנתי את כוחה של דינמיקה קבוצתית. 
    במפגש עם נשים בלימודים ובסדנאות, קיבלתי מנשים פידבקים שדרך החיים שלי מעוררת השראה בנות אמרו לי שהן עוברות שינוי בעקבות המפגש איתי, האמונה שלי בהן ובזכות האופטימיות שבי. הרגשתי שאני רוצה לעבור לדבר הבא.
    אחת מחברותיי הציעה לי להוציא טיול  לחול של קבוצת חברות, היא אמרה לי שרק אני יכולה לארגן ולהפיק כזה טיול , התכוונתי להוציא טיול של שמונה בנות.. ומפה לשם,,, יצאנו 13 בנות בטיול הראשון ששימש כפיילוט. כל הבנות שיצאו בטיול הראשון הכירו אותי אבל לא כולן הכירו האחת את השנייה. הן בכלל לא ידעו לאן אנחנו טסות ומה מתוכנן, וסמכו עלי בעיניים עצומות.. במשך חודשיים הפקתי את הטיול, לפרטי פרטים  : החל מרכישת הטיסות , הזמנת המסעדות והמלונות ועד לפעילויות שערכנו בזמן המסע  (לוח חזון, סדנת ילדות עם תמונות ילדות, עבודה עם קלפי מודעות ודרך טקסטים ועוד).

 

המטרה הייתה בטיולים שכל אחת תחזור עם כוחות מחודשים, מחוזקת מאמינה בעצמה ובכוחותיה ויודעת שהיא יכולה להרשות לעצמה להיות היא..  בלי שום טייטל אחר של אמא, עובדת וכו'.. קראתי לשם העסק שלי "כנפי רוח" מתוך השיר של הרב קוק, שיר שמאוד העצים אותי וגרם לי לעשות שינוי : 
 

"בן אדם, עלה למעלה עלה,

עלה למעלה עלה בן אדם 
כי כוח רב בך, 
יש לך כנפי רוח
יש לך כנפי נשרים אדירים 
אל תכחש בם 
פן יכחשו לך
דרוש אותם 
וימצאו לך מיד". 

 

הבנות שחוו את הטיולים קראו למסע הזה מסע התעור – רות , הן הרגישו שהן התעוררו לחיים, לגישה אופטימית, לאפשרויות ולעובדה שהן יכולות ומאמינות בעצמן .

bottom of page