top of page

היום לפני שנתיים


לפני שנתיים התחלתי בדיוק לכתוב בלוג באתר שלי "רות בארץ הסיפורים" , הרגיש לי שזה רלוונטי גם להיום, ולכן גם מפרסמת פה :

שנת 2015 נסתיימה לה אתמול, זאת הייתה שנה משמעותית עבורי, עבור כולנו, הרי 365 ימים לא עוברים להם סתאם כך .. חייבים לחשוב כך ...

היא התחילה כשהייתי אמא לשלושה ילדים, כבר די בוגרים ועצמאיים ואחרי ארבעה שבועות בדיוק ב 28 בינואר, הפכתי לאמא לארבעה.. עם תינוקת חדשה ומאתגרת ( זה שם עדין לתינוקת רביעית שלא רוצה מוצץ, סובלת מגזים, ישנה רק שעתיים כל היום, נרדמת על הידיים, לא רוצה לשכב בעגלה.. בקיצור, קרציה= מאתגרת) אבל בזכות זה שהיא הייתה הילדה הרביעית, ידעתי שהכל זמני ותוך כמה חודשים נסתגל להכל..ובזכות היותה "קרציה" היה לי איתה "בונדינג" מטורף.. כי היא רק רצתה אותי כל הזמן .. ואם היא לא הייתה כזאת, אז פשוט היא הייתה גדלה בלי שהייתי מרגישה אותה.. מהר מידי.

גם בזכות הרביעית, למדתי שעם ילד רביעי לוקחים עזרה, לא מבקשים עזרה...אלא פשוט לוקחים. במשך שלושה חודשים מלידתה הייתי באופריה כי הייתה לי מישהי שהגיעה לבשל, לקפל כביסות ואפילו לתת לי לנוח... כמה שאני מתגעגעת, היה שווה כל שקל..

ובכלל, שווה לעשות ילד רביעי, רק מהרמת הגבה של האנשים ששומעים שיש לי ארבעה.. זה כבר יוצא מן

הכלל... במיוחד לחילוניות..

המשפחה המורחבת. הקטנה כבר בת שלוש

ולמרות הכל.. למרות שיש ארבעה ילדים, עובדים קשה, נמצאים במירוץ, למרות זאת, השבוע יצאנו, מאיר ואני לשתי הופעות.. שתי הופעות שונות אחת מהשנייה, אבל בשתיהן נהנתי והבנתי שיש כזה דבר..או אולי תופעה כמוני..:

מישהי "צעירה" ( הכוונה מתחת לגיל 60) שאוהבת את ירדנה ארזי והגבעתרון ושירי ארץ ישראל היפה והטובה ויחד עם זאת, אוהבת גם את ברי סחרוף ולהשתגע ולהשתולל בהופעה..

כמובן, שכשאמרנו לחברים שאנחנו יוצאים להופעה של הגבעטרון וירדנה ארזי, כולם הסתלבטו.. וגם לנו היה קצת מביך להיות הצעירים בין כל המבוגרים בקהל..אבל מצד שני, אין חברה אחת שלא אמרה לי כמה היא אהבה את ירדנה ארזי והייתה במועדון המעריצים בילדותה...אז איך יכול להיות שירדנה ארזי כבר נחשבת בעיני המעריצות לשעבר "פאסה"?! אולי זאת בחירתה בשירי ארץ ישראל שנחשבים בדורנו, כשירים לא קוליים.. ?!

כמו כן, בזכות ה"בלוג", עבדכם הנאמן ( אני כמובן...) החליטה להישאר לסוף ההופעה ולהצטלם עם הדיווה על מנת שהקוראים העוקבים ( מסתבר שיש כאלה) יוכלו להינות גם.

ירדנה ארזי, משמרת את המותג של עצמה וכמו שאתם רואים היא נראית נהדר,כאילו לא עברו השנים . כמובן שבהופעה היא הייתה עם שמלה מרשימה ( שגם נראה שנלקחה אי שם משנות השמונים מאיזה אירווזיון.

לעומת זאת, בהופעה של ברי סחרוף.. שלא מנסה להסתיר את העובדה שהוא התבגר.. עם שיער כסוף וסקס אפיל מטורף... הוא נשאר קול.. לא יודעת איך להסביר זאת , אולי העובדה שהוא רוקיסט, אולי הבחירה בשירי אהבה שתמיד ישארו רלוונטים( לא כמו שירי ארץ ישראל היפה...) אולי העובדה שהוא גבר.. לא יודעת, בהופעה שלו, גם אני הרגשתי יותר "קולית", כולם רקדו למרות העובדה שזה היה בתוך אולם תיאטרון..

ולעניין אחר... השבוע בפרשת השבוע, מתחילים ספר חדש, את ספר שמות. סיימנו את ספר בראשית, וכרגע מתחילים את תקופת בני ישראל בארץ מצרים ואת התגלות ה' בפני משה מול הסנה הבוער.. אני מאוד אוהבת לשמוע הסברים על הפרשה ולקחת את הדברים לימינו אנו.

משהו שאהבתי וחשבתי עליו בהקשר לפרשה ובהקשר שלנו כהורים :

בואו נזכור כי משה, משה רבינו, מי שהוציא אותנו ממצרים ועליו נאמר " לא קם בישראל כמשה עוד,נביא ומנהיג שם תהילתו..." היה כבד פה וכבד לשון.. איך יתכן ?!

אם משה היה בדורנו, בטוח היה נשלח כבר בגן לרופאת התפתחות.. קלינאית תקשורת גן שפתי ועוד.

האם נשמע לנו הגיוני, כי היום : ילד בגן,שהגננת מגלה שהוא מגמגם ושולחת אותו ישר לרופאת התפתחות , קלינאית תקשורת וכו' יהפוך למנהיג..ועוד המנהיג ?!

הרי אנחנו ההורים מרגישים כאילו אסון לפנינו, איך הילד יתקדם, מה יהיה, איך ילמד באוניברסיטה,

אז עובדה!! זה יתכן.... תזכרו :משה רבנו!!!

אז זכרו והאמינו בילדים שלכם, בדיוק כמו שהאמין ה' במשה.. ( אפילו שמשה לא רוצה את התפקיד ומנסה לשכנע את ה' שהוא לא מתאים) גם הילדים שלנו זקוקים לאמונה שלנו בהם, לעידוד ושהם וגם אתם, זכרו כי הכל אפשרי,רק - מצריך אמונה.

שנת 2016 מוצלחת, של בשורות טובות והגשמת חלומות

רות


57 צפיות0 תגובות
bottom of page