top of page

אנשים טובים באמצע הדרך- מזי לבל לרנר


מה ? לא משעמם לך לנסוע כל פעם לאותו מקום ברומניה ? אז זהו שלא, כי כמה דברים משתנים: הנופים לפי מזג האויר, אני קצת אחרת אבל בעיקר הקבוצה והנשים שמרכיבות את הקבוצה.

בכל מסע ומסע אני מגלה כמה כל אחת ואחת מהמשתתפות היא עולם ומלואו, כמה דברים שרואים מכאן לא רואים משם.. ועד כמה יש פער בין מה שאנחנו חושבות על מי שמולנו במפגש הראשון למה שאנחנו מכירות ומרגישות אחרי כמה ימים. אני מודה על המפגשים המרתקים, מעוררי ההשראה והעצמה שאני חווה עם כל אחת וכקבוצה יחד ולכן גם החלטתי שאכתוב ואראיין נשים שהיו במסעות ההתעוררות שלי.

באחד הטיולים, בזמן שישבנו באוטובוס, פיטפטנו, צחקנו, רקדנו, וגם היינו בינינו לבין עצמנו עם הנופים הלא מוכרים, שגרמו לנו לתהות ולחשוב על חיינו שלנו הרחוקים והשונים כל כך, אחת הבנות ה"חדה משחת" ( ככה קוראנו לה. מאז ... עינת קובילר) פתאום אמרה המסעות האלה, זה ממש התעור רות .. ואז פתאום בסבב של צחוק ושיחה גילינו כמה מילים יש שמסתימות ב"רות" ולכן החלטתי שגם הראיון עם הבנות יהיה על אותו משקל , על המסע שכל אחת ואחת עברה בחייה, על מה שהיא לקחה איתה, על האפשרות, ההתעוררות, הבהירות, ההתגברות, ההיווצרות, ההתמסרות, ההתחברות ועוד...

אז קבלו במחיאות כפיים סוערות את הנוסעת הראשונה במסע הבלוג : מזי לבל לרנר.( שניה מימין בתמונה).

החברות שהכרתי במדבר מזי שניה מימין

את מזי הכרתי באירוע שהשתתפתי "בדרך לעצמי", זה היה אירוע שכלל סדנאות במדבר והחלטתי לנסוע לשם לבד, זה היה בנובמבר שנה שעברה. נכנסתי לסדנא ולא הכרתי אף אחת, מזי היא בחורה שישר שמסתכלים עליה, את מרגישה חם בלב, היא חייכנית, נעימה והתלתלים הקופצים שלה נותנים לך להרגיש שהיא חיה ושובבה.. מן דובון איכפת לי שאם אהיה זקוקה לעזרה.. היא תהייה שם. מזי היא האדם הכי אופטימי שיש, גם כשהיא מדברת הקול שלה מלא באנרגיות של שמחה והתלהבות. ואז כשהתחילה הסדנא וכל אחת סיפרה מי היא, לא האמנתי שזה הסיפור של מזי :

התעוררות :

התאלמנתי בגיל 34. ההתמודדות אחרי הייתה לא קלה, בהתחלה הכחשה : לי.. לא קרה כלום, הכל בסדר, תפקדתי כמו רובוט, תפקדתי על אוטומט, כך צריך , חייב להמשיך, המוח מסרב להאמין.

עד ששבת אחת, חצי שנה אחרי, ברגע של שקט שאלתי את עצמי : באמת לא אראה אותו יותר? זה באמת נגמר? כן, זה נגמר.. זה נגמר.. ומכאן החלה ההתעוררות : החלה הבנה שזה סופי, אין נסים, שזה הסוף.

בנקודה הזו החל הקושי, החל המשבר, החלה הנפילה. זו גם נקודת ההתחלה, התחלה של חיים חדשים.

הורות :

התמודדות עם תינוקת ברגע של אובדן זה לא פשוט,מצד שני היא נתנה לי הרבה כוח.

היה לי בשביל מי לקום בבוקר,היה לי בשביל לי להתחיל לחיות.

אפשרות :מבחינתי בגיל 34 זו התחלה של חיים חדשים, כל האפשרויות קיימות,יכולתי לבחור מה שרציתי,התחלתי לשאול שאלות,מה באמת אני רוצה לעשות,מה החלומות שלי,מה הרצונות שלי,מה מרתק אותי, מה נותן לי אנרגיה,דווקא נקודה נמוכה זה הייתה גם ההתחלה...התחברות ההתחברות הייתה לרצונות שלי,לחלומות, לשאיפות,שאלתי לאן אני רוצה להגיע?איפה אני רואה את עצמי ,וזה היה המניע. לא ויתרתי לעצמי, ברגעי משבר ששאלתי את עצמי "בשביל מה..."ראיתי את התמונה הסופית וזה מה שנתן כוח.

הזכרות :

מתוך האובדן והאבל גיליתי את המצלמה, זו הייתה תרפיה צילמתי וצילמתי,

כל בוקר קבעתי "דייט" עם המצלמה, וכמו ב"דייט" הייתי מתכוננת, טקס קבוע, מתלבשת, מתאפרת כיאה ל"דייט", מחייכת, יוצאת ומצלמת.

מצלמת ומצלמת, חילזון, כלב, חתול,פרח, עלה, שיטפון, שקיעה, זריחה, ומצלמת כל מה שנקרה בדרכי מצלמת ומחייכת, בהתחלה זה היה חיוך מאולץ הייתי מכריחה את עצמי לחייך, אחר כך זה מגיע טבעי והעולם מחייך חזרה, אני פוגשת בדרך את עצמי שמחה, מאושרת ומחייכת.

היווצרות :

הספר הוא אוסף שירים המתארים את התהליך ואת דרך ההתמודדות שעברתי.

שירים בהם אני מספרת על דרך, על תהליך שעברתי, על התמודדות, על אובדן על חיים חדשים, על חיים מאושרים, על זוגיות ואהבה חדשה.

אני מרגישה צורך לספר את סיפור ההתמודדות שלי, לספר את הדרך והתהליך שעברתי. חשוב לי להראות מה באמת חשוב לנו בחיים אלה, חשוב לי לתת משמעות לכל אדם.

שינוי שאני רוצה לחולל – לצקת אופטימיות, אהבה ושמחה לעולם.

בהירות :

בשירים אני מספרת על הדרך, על תהליך שעברתי, על התמודדות, על אובדן על חיים חדשים על חיים מאושרים, על חיים מסופקים.

אני רוצה לצקת אופטימיות, אהבה ושמחה לעולם.

חשוב לי להעז, להגשים חלום, לצאת מהמקום הבטוח, ולהמשיך לגדול,חשוב לי לקחת אחריות ולהראות לנשים כמוני את הדרך.

להראות להם כי גם הן מסוגלות, ושהן יכולות להמשיך הלאה עם חיוך ואופטימיות, להראות להן שהן יכולות לצמוח לגדול.

והכול מתוך שלווה ואופטימיות, עידוד עצמי מתמיד.

מזי הוציאה ספר, דרך גיוס המונים, הספר מלווה בצילומים המרהיבים שלה ובשירה האותנטית הישירה והפשוטה ולכן היא גם מאוד נוגעת ללב.

מי שמעוניין לקרוא ולרכוש את ספר השירים של מזי דרך , מוזמן ללחוץ כאן.


94 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page