הבלוג של רות

01/30/2020

הרגע שבו נפל לי האסימון שאני כבר לא רוצה באמת לעבוד כמפעילת ילדים בשעות  סיפור  וימי הולדת היה בשיעור על רצון ובחירה בקורס יסודות של מכון אדלר.

ע"פי התיאוריה האדלריאנית יש לנו בחירה בכל דבר, אין "חייב" אין "צריך", הכל זה בחירה.

השאלה הייתה מה הייתי רוצה לעשות ואין לי מספיק זמן או כסף?

אין לי מספיק זמן לשווק כי אני צריכה בבוקר גם לעשות קניות בסופר, גם לסדר את הבית, גם לבשל לילדים שחוזרים כבר בשתיים בצהריים. ואז, כשפרטנו את כל הסיטואציות הבנתי שאני בעצם בוחרת ומעדיפה לעשות את כל הדברים האחרים על...

12/06/2019

לאחרונה נתקלתי בהרבה פוסטים ששאלו :

אם היית שותה מיץ אומץ - מה היית עושה?

כולנו עם רשימה ארוכה של דברים שהייתי רוצה ואין לי אומץ. 

גם מי שיוצאת לטיולים איתי ומגיעה לבד מקבלת תגובות כמו : איזה אמיצה, לצאת לבד עם נשים שאת לא מכירה לטיול.

מהו אומץ ? ? 

אומץ הוא התגברות על פחד, כאב, סכנה, אי וודאות או איום. 

נלסון מנדלה אמר : "למדתי שאומץ אינו העדר פחד, אלא ניצחון הפחד". 

כששאלו בפוסט אם היית שותה מיץ אומץ מה היית עושה ?

חשבתי לעצמי, שלפני שלוש שנים שתיתי את מיץ האומץ הזה, כאשר החלטתי ללכת על פי הלב שלי ולהוציא...

11/08/2019

כבר תקופה ארוכה שלא כתבתי, בזמנו כשהתחלתי את הכתיבה התחייבתי לעצמי לכתוב כל חודש, ואכן התמדתי בזה. מאז הטיול באוגוסט ליוון לא כתבתי, אני יכולה למצוא מלא סיבות למה לא : תמיד אין זמן ויש דברים אחרים לעשות, אין לי השראה מוזה וכדי לכתוב הרי "חייב" שתהיה מוזה, אבל כל זה אני יודעת,הם תירוצים, ואנחנו יודעות תמיד למצוא את הסיבות למה לא.. תמיד אין זמן, תמיד יש משהו יותר חשוב ובוער אז איך בכל זאת עושים את הדברים?

למה לשנות ?

שינוי משמעו התפתחות. ההגדרה המילונית של התפתחות היא : תהליך של שינוי המתרחש לאורך זמן. 

א...

08/30/2019

השנה החלטנו על חופשה משפחתית בצפון יוון. האמת , לא יודעת איך בכלל התקבלה ההחלטה,אולי כי רציתי קצת ים, ארץ חמימה שלא אצטרך להעמיס במזוודה במעילים( כבר כמה שנים שאנחנו מבלים ברומניה, פולין, גרמניה, ארצות שמפתיעות גם בקיץ עם מזג אויר קריר וגשום) כפרים וטברנות ובכלל שמעתי שהיעד הזה מקסים.

אז,  יאסו!! השנה אנחנו ביוון.

כבר בפברואר הזמנו את הטיסות ( השנה אני אפילו הולכת להזמין מוקדם יותר..), קראתי ברפרוף באתר של סיון זמיר  איך כדאי לחלק את המסלול ( התחלנו באתונה - נסיעה דרך תעלת קורנטיוס, התעלה השניה בג...

06/09/2019

דווקא עכשיו, בחג השבועות, עולה דמותה של רות, וזה גרם לי להרהר בשמי. השם שלי תמיד היווה עבורי נקודה של מחשבה ולא משהו שברור מאליו. 

לכל איש יש שם שנתנו לו הוריו. השם, הדבר הראשון שאנחנו אומרים כשאנחנו מציגים את עצמנו הוא בעצם משהו שלרוב לא אנחנו בחרנו ( אלא עם כן החלפת שם).

השם שלי רות בדורי, לפני ארבעים שנה, לא היה שם נפוץ בכלל, הוא יותר שם של מבוגרות, של סבתות או דודות ..של הדור הקודם.  

ולכן עד היום, כשרואים אותי, מתפלאים לראות אישה צעירה עם שם שכזה.. ואומרים לי: ציפינו לראות מישהי יותר מבוגרת וג...

05/11/2019

חודש שעבר יצאנו קבוצה של 10 אמהות ועשרה ילדים בהדרכתי לטיול בת מצווש באיטליה בחבל אומבריה וברומא ( האמת היו גם בנים בקבוצה כך שזה בעצם טיול אמהות ובני ובנות מצווה).

 בעקבות הטיול ומציאת אטרקציות רבות לילדים באיזור,  בחרתי לכתוב לכם בפוסט זה על אומבריה ואיזור רומא מזוית אחרת - טיול לאיטליה עם הילדים. מתאים לתקופה של טיול של שבוע עם הילדים - מתאים גם לקטנים וגם לגדולים. 

יצאנו לטיול בת מצווש.  של אמהות ובנות ובני מצווה. הפעם, החלטתי שהטיולים שלי מתאימים גם לבנים והאמהות ביחד מאחר ומטרת הטיול בה...

02/04/2019

״בינואר, אף אחת לא תבוא לטיול ברומניה".

 ״אני מאוד רוצה לצאת לטיול  אבל קר מדי בינואר״, ״יהיה קפוא- לא מתאים״, ״ איך אפשר לצאת בקור כזה״, ״ ישראלים לא אוהבים קור".

כל החודשיים האחרונים שמעתי את הקולות האלה , קולות של נשים שהתקשרו לשמוע מתי יש טיולים, אבל בעיקר הקולות הפנימיים שלי.

היה איזה ניצוץ של קול קטן שאמר :אבל כבר הצלחת שנה שעברה בדיוק באותה התקופה להוציא טיול נשים בשלג ואז היה מדהים אז למה לא? אבל שוב.. הקולות, גם אז, היה מאוד קשה לשווק ולמצוא בנות שיצאו בשלג לרומניה, תוותרי הפעם .

אבל הטיול...

12/26/2018

להגיע לרומא אחרי חמישה ימים של טיולים  בעיירות ימי ביניים בחבל אומבריה זה שוק טוטאלי :הגודל, הפסלים הגדולים והמרשימים וכמות האנשים ברחובות כאשר באומבריה כמעט ולא רואים אנשים.

 בטיול לאיטליה, אנחנו מקנחות ביום האחרון ברומא  לשופינג , לאופנה בסטייל, למזרקות ופיאצות גדולות. זהו שילוב ואיזון בין העיירות באומבריה  לעיר המיוחדת -רומא. 

מה שבטוח , אנחנו עוד נחזור לכאן כי זרקנו מטבע למזרקת דה טרווי. 

בפוסט הזה אני רוצה להתמקד באיזור שהוא פחות מוכר ברומא : הטרסטברה ( משמעות השם : מעבר לנהר) נ...

12/16/2018

בחנוכה האחרון , נר שמיני  של חנוכה, התגעגעתי לבנות הטיולים שלי והחלטתי באופן ספונטאני להוציא טיול בארץ. תוך יומיים התגבשה קבוצה של 20 נשים- את רובן הכרתי מאחר והן כבר השתתפו באחד

 .או יותר) מהמסעות שהוצאתי בחו״ל.

בחרתי את הגליל בעיקר בגלל אגמון החולה, ועונת העגורים ובזכות חברה מהטיולים תמר בר נתן שמכירה את האיזור ואת סודותיו הנסתרים ויחד תכננו טיול מיוחד . שלושה ימים לפני הטיול , בסופש, ירד גשם ללא הפסקה, ואנחנו בורכנו בימים שטופי שמש כשהכל מוריק מסביב.

ערב לפני גילינו שבחרנו לצאת בחג מיוחד שש...

10/27/2018

המלצות על מקומות לבקר בהם בחבל אומבריה

Please reload

אני רות רונן, יוזמת מסעות נשים בארץ ובחו"ל מזמינה אתכם להכיר אותי קצת יותר לעומק,
אהבת? כתבתי לך עוד
Please reload

ממליצה בחום לקרא
Please reload

רות רונן | 054-2075414

  • Facebook - Grey Circle

בואי נשמור על קשר

הרשמי כאן לקבלת עדכונים

רות רונן | 054-2075414

אין כרגע אירועים נוספים

הטיולים הקרובים